Aktualności

Reportaż z XVII Majówki Golfowej

Majówka golfowa 2020 subiektywnym okiem-reportaż Kapitana Klubu Andrzeja Rozmusa

W dniu 06.06. na polu golfowym Royal Kraków Golf and Country Club w Ochmanowie odbył się pierwszy turniej, w ogarniętym „pandemią”, 2020stym roku.
Turniej „Majówka Golfowa”, wbrew swojej nazwie, z powodu złej pogody został rozegrany w czerwcu, podobnie jak w roku ubiegłym. Czyżby to był początek nowej świeckiej tradycji?
W słoneczną sobotę o godzinie 9:30, czterdziestu i czterech golfistów, wygłodniałych brakiem turniejów, rozpoczęło rywalizację w cyklu „4 Pory roku”. Bardzo szybko okazało się, że niektórzy są bardziej wygłodniali od innych. Czy to wynik dłuższej przerwy spowodowanej epidemią, czy też może, u niektórych zaniedbanie okresu przygotowawczego, nie wiadomo.
Jedno natomiast jest pewne:
Pan Nguyen Hoang Anh trzyma formę.
Vice mistrz klubu z ubiegłego sezonu udowadnia, że jest najrówniej grającym golfistą na polu w Ochmanowie. W swoim stylu wysunął się na prowadzenie od samego początku budując swoją przewagę i grając prawie bezbłędną rundę, okraszoną birdy na dziewiątym dołku, co dało mu pewne zwycięstwo (27 punktów sbf brutto 81 uderzeń). W przypadku Pana Nguyen (a) handicap (9.1 ) zobowiązuje. Brawo! Pozostali „lo hacnicap(owi)” gracze natomiast chyba przespali okres przygotowawczy, gdyż poza bezdyskusyjnym I miejscem vice mistrza klubu, o pozostałe miejsca na podium rozegrała się prawdziwa wojna, spowodowana przez…
Atak zawodników z wyższym HCP!
A do ataku dał sygnał Pan Tomasz Steinhof kończąc zawody na II miejscu brutto z 23ma punktami sbf (43 netto) i 86cioma uderzeniami (przy HCP 19). 7xpar 9xbogey i tylko dwa błędy, zapewniły Panu Steinhofowi także I miejsce w klasyfikacji netto. Jeśli Pan Tomasz utrzyma tak wysoką formę, będzie nie tylko kandydatem do kadry seniorów, ale może stać się jej głównym zawodnikiem w tym sezonie. (Panowie kadrowicze do roboty!).
Z bardzo dobrej strony pokazał się także Pan Zdzisław Profic, którego forma od kilku sezonów nieustannie rośnie, a postępy w grze mogą robić duże wrażenie. 22 punkty (87 uderzeń) nie wystarczyło co prawda na zdobycie podium ale tylko o włos. O przegranej w rywalizacji z Panem Andrzejem Rozmusem (22punkty 88 uderzeń) zadecydował wynik na ostatnim dołku, na którym Pan Profic zagrał 6 a Pan Rozmus 4 uderzenia. Na pocieszenie Pan Zdzisław zdobył III miejsce w klasyfikacji netto, również „dogrywką”, przeciwko Pani Josephine Mayes Smolarskiej i również zadecydował ostatni dołek. Pani Josephine także zasługuje na uznanie, ponieważ w tym turnieju postawiła bardzo twarde warunki i mówiąc kolokwialnie złoiła skórę niejednemu golfiście. Gratulacje!
II miejsce w klasyfikacji netto zajął Pan Adam Toma (HCP 29.8) i gdyby nie kilka błędów (8 na dołku nr 14) jego wynik mógłby być dużo lepszy.
Na pozytywną wzmiankę zasługuje także Pan Stanisław Bożętka (junior) HCP 35.1 którego bardzo dobra runda, a także zapał do pracy daje nadzieje na bardzo dobre wyniki w przyszłości.
Słaba forma niskich handicapów
Po wymienionych wyżej pozytywach, na minus należy odnotować nie najlepszą formę golfistów z niskimi HCP, oczywiście poza zwycięzcą. Mimo zajętego III miejsca i wygrania konkurencji nearest to the pin, sponsorowanej przez Pana Adama Tomę, Pan Andrzej Rozmus (mistrz klubu 2019) zapewne nie zaliczy tego turnieju do udanych. 145cm do dołka po tee shot(cie) okazało się zbyt dużą odległością do zdobycia birdy. W następnych turniejach proponuję Panu Andrzejowi trochę wcześniejszą pobudkę gdyż potrzebował on aż 11stu dołków by się obudzić i zacząć grać w golfa. Panie Andrzeju 7 dobrych dołków to zdecydowanie za mało by myśleć o zwycięstwie zwłaszcza, że konkurencja nie śpi, tylko ciężko trenuje.
Podsumowując należy podziękować sponsorom( Panu Adamowi Tomie oraz ” Move Center -Leczymy ruchem”), a także reprezentującej pole Royal Kraków Golf and Country Club, Pani Lilianie Kuli za pomoc w organizacji turnieju.
Serdecznie dziękuję niżej podpisany „reporter”
Kapitan RKG&CC SKF Andrzej Rozmus

Zwycięzcy:

Brutto:
I Nguyen Hoang Anh

II Tomasz Steinhof

III Andrzej Rozmus

Netto:
I Tomasz Steinhof

II Adam Toma

III Zdzisław Profic

Juniorzy

I Stanisław Bożętka

Nearest to the pin:

145cm
Andrzej Rozmus