Aktualności

SUKCES MASTER-SENIORÓW Z RKGCC skf

SUKCES MASTER-SENIORÓW Z RKGCC skf

 

W dniach 14-15 lipca 2021 w Kraków Valley GCC odbył się IV Puchar Polski Master Seniorów (tj. golfistów, którzy ukończyli 65 lat) zorganizowany przez Midgolf Marka Gaika. Drużyna z RKGCC skf w składzie (alfabetycznie) Krzysztof Górski, Władysław Kubiak (kapitan), Janusz Szczygieł i Zbigniew Warcholiński powtórzyła sukces z 2018 roku zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji stablefort netto (w latach 2019 i 2020 Royal nie wystawił drużyny).

Rywalizacja przebiegała w niesprzyjających warunkach pogodowych. W pierwszym dniu temperatura przekraczała znacznie 30 stopni (medycy zalecali seniorom pozostanie w domach). Graliśmy z niebieskich tee nieznacznie skracających dystans (najistotniejsze wynikające stąd ułatwienie było na dołku 12 praktycznie wyłączające z gry wodę – ale za to OB było w zasięgu teeshota). Ze wzglądu na upał gra była wyjątkowo wyczerująca (a żaden z naszych graczy nie korzystał z melexa). Po rundzie powrót do życia zapewniła mi „suszynianka” (bezalkoholowy, mocno schłodzony napój za 14 PLN – specjalność Valleya – polecam!).

Drugi dzień rywalizacji rozpoczęliśmy ze znacznym poślizgiem, zamiast 9:30 zaczęliśmy ok. 11:00. Powodem były intensywne opady i burza. Wstępny plan był, że skracamy drugą rundę do 9-ciu dołków, ale ostatecznie poprawa pogody pogody spowodowała, że rozegraliśmy 18-cie dołków, dwukrotnie w jednym dniu startując w systemie shotgun!.

Ostatecznie drużyna zajęła pierwsze miejsce w kategorii stablefort netto z wynikiem 147 (poniżej wyniki oraz uroczystość wręczenia statuetek).

Krzysztof zwyciężył także indywidualnie w kategorii stablefort netto:

Z kolei Janusz, który w drugim dniu zastępował Zbyszka, odnotował najniższy wynik brutto w drużynie tj. 89 uderzeń ! Zbyszek jak zwykle zagrał dobrze, a ja cóż – wyselekcjonowałem zwycięską drużynę.

Czyż golf nie jest wspaniałą grą, jeżeli urodzeni przed 1956 rokiem, biegają w upale i deszczu po polu zamiast zapadać w dżemkę w fotelu!

Z golfowym pozdrowieniem

Władysław W. Kubiak – kapitan drużyny master-seniorów RKGCC skf